دولت موظف و مکلف به پرداخت مطالبات و معوقات آزادگان . پنجشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۰ 19:57
فاش نیوز - مجلس با تصویب  استفساریه ای دولت را موظف و مکلف به پرداخت مطالبات و معوقات آزادگان کرده است.

رضا رحیمی نسب، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و نماینده خرم آباد در گفتگویی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان در خصوص روند اجرای ماده 13 قانون حمایت از آزادگان که چندی پیش استفساریه آن در صحن علنی مجلس طرح و تصویب شده بود گفت: اواخر سال گذشته مصوبه ای در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و قرار شد مطالبات آزادگان عزیز به طور کامل به آنها پرداخت شود.

وی افزود: آزادگان عزیز حق بزرگی به گردن همه ما دارند، لذا از سال پیش مجلس استفساریه ای را برای پرداخت حق و حقوق و معوقات آنان طرح کرد و نهایتا مقرر شد دولت معوقات آزادگان را که جزو سنوات آنان بوده است پرداخت کند.

رحیمی نسب خاطرنشان کرد: زمان پرداخت این مطالبات را دقیقا اطلاع ندارم اما ما در مجلس با تصویب این قانون دولت را موظف و مکلف کرده ایم که نسبت به پرداخت این مطالبات آزادگان اقدام کند.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان مبنی بر این که: "اگر این مطالبات پرداخت نشد، آزاده ها چه می توانند انجام دهند" تصریح کرد: این مصوبه هم اکنون تبدیل به قانون شده است و تخطی و تخلف از آن ممنوع است و مجلس هم از طریق سایر مراکز پی گیر رفع مشکلات احتمالی در زمینه اجرای این قانون است.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |