اعجاز تمرکز فکر سه شنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۲ 7:5
خوب آیا شما هم همین طور فکر می کنید؟ بسیار عالی است! امتحان کنید. خواهید دید که هنوز 18 ثانیه اول رد نشده فکرتان منحرف می شود. ایده ای جدید بلافاصله از اعماق افکارتان ظاهر می شود و نجواگر درونی تان به سخن در می آْید که جدی نگیر و دست از این بازی ها بردار و به مسایل مهم تر زندگی بپرداز و  ..
ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

چگونه صحبت كنيم تا به ما گوش دهند ؟ سه شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۲ 11:29
چگونه صبحت کنیم تا به ماکوش دهند ؟

۱۰ توصیه برای یک سخنرانی موفقهنگامی که شما ایده ای را به یک عده ، عرضه می کنید  يا يك جلسه را اداره مي‌كنيد و يا با همكاري, دو به دو صحبت مي‌كنيد, آيا آنها به حرفهاي شما گوش مي‌دهند؟ ـ چگونه مي‌توانيد با تمركز روي علاقه شخصي شنونده, او را برانگيزيد تا به صحبت‌هاي شما توجه كرده و يا آنها را


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

مدیریت شنبه ششم خرداد ۱۳۹۱ 21:10

بکارگیری مدیریت الکترونیک منابع انسانی در سازمان چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ 22:43

پیوست(ها): 20120329175642-8013-43.pdf (نوع: PDF  حجم: 491KB)

 منابع: نشریه منابع انسانی سال دوم اردیبهشت 1389 شماره 7

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

چالش ها و فرصت های مدیریت منابع انسانی الکترونیک چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ 22:42
پیوست(ها): 20120329175647-8013-47.pdf (نوع: PDF  حجم: 458KB)
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

اعجاز تمرکز فکر دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ 6:26
خوب آیا شما هم همین طور فکر می کنید؟ بسیار عالی است! امتحان کنید. خواهید دید که هنوز 18 ثانیه اول رد نشده فکرتان منحرف می شود. ایده ای جدید بلافاصله از اعماق افکارتان ظاهر می شود و
ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

رابطه آموزش و بهره وری نیروی انسانی جمعه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ 18:7

مولف:حمیدمظاهری راد

چکیده: تغییر و پرورش اعتقادات ،ارزشها و الگوهای رفتاری مطلوب از طریق برنامه های آموزش عمومی از مهم ترین روشهای تغییر میباشد.برخی از دانشمندان مدیریت آموزش را مهمترین فعالیت سازمانی در آینده بشمار می آورند.در برنامه های آموزشی باید در مورد اثرات،ویژگیها و الگوهای رفتاری نامطلوب و همچنین عوامل اساسی الگوی مطلوب تشریح گردد.بسیاری از مدیران در می یابند که آموزش کارکنان در زمینه های مختلف و گوناگون میتواند به سازمان کمک کند تا در برابر بازارهای در حال تغییر واکنشی سریع نشان دهند.آموزش دادن به کارکنان در زمینه های مختلف میتواند موجب افزایش کارایی،بهره وری


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

از بی کار شدن اصلا نترسید! چهارشنبه هفتم دی ۱۳۹۰ 13:30
اگر در محل کارتان اطلاعیه ای درمورد تعدیل نیرو به چشم تان خورده، منتظر نمانید تا بعد از، از دست دادن کارتان به فکر شغل بعدی خود باشید. این چند روز به شما کمک می کنند تا در صورت از دست دادن شغل خود، راحت تر با این موضوع کنار بیایید و خیلی سریع دنبال یافتن شغلی دیگر باشید.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

مدیریت آهسته: فرصت نیست، شتاب مکن یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ 15:22
به نظر مي‌رسد اين فلسفه مي‌تواند به خوبي راهگشاي مشکلات کنوني مديريت سازمانها باشد. در دنياي مديريتي فشار زيادي براي دستيابي سريع به نتايج و به تبع آن تصميم‌گيري‌هاي سريع، وجود دارد.

 مديران درگير يک سير دائمي از تصميم هاي طوفاني هستند که فقط تا بحران بعدي کارساز است. در واقع سازمانها به سرعت از بحراني به بحران ديگر مي‌روند. مديريت آهسته تلاش مي‌کند مشکلات و چالش هاي جاري درون سازمان‌هاي مختلف را مورد توجه قرار دهد و به دنبال درنگ كردن و مقايسه از طريق طرح پرسش و تشويق به مناظره است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

زندگی مثل چای است جمعه یازدهم آذر ۱۳۹۰ 8:46

گروهى از فارغ‌التحصيلان قديمى يک دانشگاه که همگى در حرفه  خود آد‌م‌هاى موفقى شده بودند، با همديگر به ملاقات يکى از استادان قديمى خود رفتند. پس از خوش و بش اوليه، هر کدام از آنها در مورد کار خود توضيح می‌داد و همگى از استرس زياد در کار و زندگى شکايت می‌کردند.
استاد به آشپزخانه رفت و با يک کترى بزرگ چاى و انواع و اقسام فنجان‌هاى جوراجور، از پلاستيکى و بلور و کريستال گرفته تا سفالى و چينى و کاغذى (يکبار مصرف) بازگشت و مهمانانش را به چاى دعوت کرد و از آنها خواست که خودشان زحمت چاى ريختن براى خودشان را بکشند.
پس از آن که تمام دانشجويان قديمى استاد براى خودشان چاى ريختند و صحبت‌ها از سر گرفته شد، استاد گفت: «اگر توجه کرده باشيد، تمام فنجان‌هاى قشنگ و گران‌قيمت برداشته شده و فنجان‌هاى دم دستى و ارزان‌قيمت، داخل سينى برجاى مانده‌اند. شما هر کدام بهترين چيزها را براى خودتان می‌خواهيد و اين از نظر شما امرى کاملاً طبيعى است، امّا منشاء مشکلات و استرس‌هاى شما هم همين است.
مطمئن باشيد که فنجان به خودى خود تاثيرى بر کيفيت چاى ندارد. بلکه برعکس، در بعضى موارد يک فنجان گران‌قيمت و لوکس ممکن است کيفيت چايى که در آن است را از ديد ما پنهان کند.
چيزى که همه شما واقعاً مى‌خواستيد يک چاى خوش عطر و خوش طعم بود، نه فنجان. امّا شما ناخودآگاه به سراغ بهترين فنجان‌ها رفتيد و سپس به فنجان‌هاى يکديگر نگاه مى‌کرديد.


زندگى هم مثل همين چاى است. کار، خانه، ماشين، پول، موقعيت اجتماعى و .... در حکم فنجان‌ها هستند. مورد مصرف آنها، نگهدارى و دربرگرفتن زندگى است. نوع فنجانی که ما داشته باشيم، نه کيفيت چاى را مشخص می‌کند و نه آن را تغيير می‌دهد. امّا ما گاهى با صرفاً تمرکز بر روى فنجان، از چايى که خداوند براى ما در طبيعت فراهم کرده است لذت نمی‌بريم.
خداوند چاى را به ما ارزانى داشته نه فنجان را. از چايتان لذت ببريد. خوشحال بودن البته به معنى اين که همه چيز عالى و کامل است نيست. بلکه بدين معنى است که شما تصميم گرفته‌ايد آن سوى عيب و نقص‌ها را هم ببينيد.»


در آرامش زندگى کنيد، آرامش هم درون شما زندگى خواهد کرد.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

برنامه ریزی جمعه یازدهم آذر ۱۳۹۰ 8:43
امام علي‏عليه السلام :
قِوامُ العَيشِ حُسنُ التَّقدِيرِ و مِلاكُهُ حُسنُ التَّدبيرِ
پايداري زندگي به برنامه‏ريزي درست و وسيله رسيدن به آن ، مديريّت صحيح است.

تحليل وضعيت موجود و پيش بيني وضعيت آينده در بخشهاي مختلف اقتصادي مستلزم وجود داده‌هاي آماري دقيق، جامع و به روز است. بنابراين آمار و اطلاعات يكي از عوامل مؤثر و ضروري براي برنامه‌ريزي، ارزيابي عملكردها و تصميم‌گيري در سطوح مختلف مديريت بوده و سياستگزاران، برنامه‌ريزان و كارشناسان براي تدوين راهبردها، سياستگزاري و تعيين خط مشي، برنامه‌ريزي، نظارت، هماهنگي و هدايت برنامه‌ها و نيز فعالان اقتصادي و تجار در فرآيند ارتقاء جايگاه كشور در بازار جهاني به داده‌هاي آماري نياز دارند. آمار و اطلاعات پايه و اساس هر تحقيق، پژوهش، تصميم گيري، برنامه ريزي و سياستگزاري است. به همين جهت سياستگزاران، برنامه ريزان و كارشناسان براي تدوين برنامه‌ها، سياستگزاري‌ها و تصميم گيري‌ها به داده‌هاي آماري ويژه اي نياز دارند كه براساس آنها تحليل‌هاي خرد و كلان خود را شكل دهند. برخي فعالان اقتصادي به داده‌هاي آماري صنعت يا بازار خاصي توجه دارند، حال آنكه برخي ديگر علاوه بر آمارهاي موردي به داده‌هاي آماري متغيرهاي كلان اقتصادي توجه مي‌كنند. همچنين پژوهشگران به طيف گسترده‌اي از داده‌هاي آماري نياز دارند. استفاده از اين ابزار اساسي و مطمئن به نحوي مورد توجه قرار گرفته كه ميزان توسعه‌يافتگي كشورها ارتباط تنگاتنگي با حجم و كيفيت آمار و اطلاعات توليد شده توسط آنها دارد. تهيه و توليد اطلاعات آماري صحيح و ارايه بهنگام آن به منظور رفع نيازهاي آماري جامعه به ويژه برنامه‌هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور و همچنين تغذيه پايگاه اطلاعات آماري از جمله مهمترين هدفهاي نظام آماري كشور مي‌باشد.امام رضاعليه السلام :
إجتَهِدوا أن يَكونَ زَمانُكُم أربَعَ ساعاتٍ : ساعَةً مِنهُ لِمُناجاةِ اللَّهِ و ساعَةً لِأمر المَعاشِ و ساعةً لِمُعاشَرَةِ الإخوانِ و الثِّقاتِ و الَّذينَ يُعَرِّفُونَ عُيُوبَكُم و يَخلِصونَ لَكُم فِي الباطِنِ و ساعَةً تَخلُونَ فِيها لِلَذّاتِكُم و بِهذِهِ السّاعَةِ تَقدِروُن عَلَي الثَّلاثِ ساعاتٍ
بكوشيد كه زمانتان را به چهار بخش تقسيم كنيد : زماني براي مناجات با خدا ؛ زماني براي تأمين معاش ؛ زماني براي معاشرت با برادران و معتمداني كه عيب‏هايتان را به شما مي‏شناسانند و در دل شما را دوست دارند ، و ساعتي براي كسب لذّت‏هاي حلال با بخش چهارم توانايي انجام دادن سه بخش ديگر را به دست مي‏آوريد.
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

نامدیر (تجربه مطالعاتی) سه شنبه پنجم مهر ۱۳۹۰ 16:31

من نمی دانم این جنگ قدرت با پرسنل تحت مدیریت چه معنی برای برخی مدیر نماها یا نامدیران دارد. چه چیزی می تواند رفتارهای زشت،خنده دار و احمقانه برخی نامدیران را توجیه کند. همانطور که همه میدانیم یکی از فعالیتهای مهم مدیر نظارت و کنترل فعالیتهای پرسنل تحت سرپرستی است و در صورتی در کار آنها ضعفی مشاهده می کند یا اینکه راه را اشتباه می روند آنها را هدایت و راهنمایی می نماید. والبته مدیران در برنامه های استخدامی در جستجوی کسی هستند که توانایی بالایی داشته باشد و بتواند فعالیتها را به بهترین وجه ممکن انجام دهد. همچنین مدیران بسیاری دیده شده که وقتی از  پرسنل خود ناراضی هستند همه چیز را شفاف به آنها توضیح می دهند و دلیل نارضایتی خود را به خوبی بیان می دارند و می خواهند که فرد مورد نظر خود را اصلاح نماید.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

جزوه حقوق اداری سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰ 15:22
اصطلاح ِ«  حقوق اداری » از 2 واژه ی حقوق و اداری تشکیل شده است .

*« حقوق » به مجموعه اصول و قواعدی می گویند که در یک زمان و مکان مشخصی اِعمال  می شود و دارای ضمانت اجرای دولتی نیز می باشد .

** واژه ی اداری (اداره ای) خود دارای 2 معناست :

1- مفهوم  ذاتی یا مادی اداره که منظور همان هدف اداره است و عموماً اداره در مفهوم ذاتی به مجموعه فعالیّت هایی اطلاق می شود که توسط سازمان های اداری وابسته به دولت به منظور ارضا نیازهای همگانی در جهت حفظ نظم عمومی و ارائه ی خدمات عمومی تشکیل می شود .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

سپردن کار امروز به فردا، صدمات جبران ناپذير در زندگي افراد دارد

از اصلي ترين ارکاني که قبل از شروع امور و عملي کردن تصميمات بر آن تأکيد مي شود، داشتن برنامه اي مدون و سنجيده است که شخص را در راه رسيدن به آنچه در ذهن دارد، ياري مي دهد و در واقع با تکيه بر يک برنامه ريزي صحيح فردي تواند موانع احتمالي را پيش بيني و بهترين و مؤثرترين مسير را نيز انتخاب کند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

75 ساله ها از همه شادترند! دوشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۹۰ 3:26
این یافته های تازه با باور قدیمی که سن بالا مترادف با انزوا و شاد نبودن تعریف شده ، کاملا در تضاد است. بر اساس نظر سنجی که در انگلستان صورت گرفته 72 درصد از افراد بالای 75 سال هرگز احساس تنهایی نکرده اند و این آمار در رده سنی 16 تا 34 سال به 51 درصد می رسد.10درصد هم که بین 65 تا 74 سال سن داشتند عنوان کردند به ندرت و یا اغلب احساس تنهایی می کنند.
 برخلاف آنچه تاکنون تصور می شد مردم با بالارفتن سن کمتر احساس تنهایی می کنند
و از مصاحبت با همسایه ها لذت بیشتری می برند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

دانلود كتاب نظام برتر پنجشنبه دهم شهریور ۱۳۹۰ 21:15

آينده آموزش و آموزش آينده

جذاب براي مديران

عنوان كتاب

154KB

شرح كتاب در پشت جلد

25KB

فهرست

31KB

پيشگفتار

52KB

بخش اول - شگفتى يك تغيير - (فصل 1-3)

255KB

بخش دوم - نگاهى به يك مدل، يك شاهد (فصل 4-7)

344KB

بخش سوم - از آموزش سنتى تا دوران سوم (فصل 8-11)

415KB

بخش چهارم - تصميم‌گيرى دوران سوم (فصل 12-16)

550KB

بخش پنجم - نتيجه گيرى (فصل 17)

120KB

 

چند نمونه پرسشنامه مديريتي


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

اگر خسته ای، بخوان! پنجشنبه سوم شهریور ۱۳۹۰ 16:28


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

مهارت‌های مديريتی آداب مذاكره حضوری ! پنجشنبه سوم شهریور ۱۳۹۰ 16:26


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

نوشیدنی که عصبانیت شما را کاهش می دهد سه شنبه یکم شهریور ۱۳۹۰ 19:28
یک متخصص تغذیه گفت: آب در روح و روان انسان تأثیرگذار است و افرادی که آب کمتری مصرف می‌کنند، عصبی‌تر هستند و استرس آنها نیز بیشتر است.
سید مرتضی صفوی در گفتگو با فارس اظهار داشت:‌ 45 تا 50 درصد از ترکیبات بدن را آب تشکیل می‌دهد همچنین سوخت و ساز و فعل و انفعالات بدن به وسیله آب انجام می‌گیرد.
وی گفت: دفع سموم از بدن بسیار اهمیت دارد و مصرف 8 تا 12 لیوان آب در روز، سموم را از بدن خارج می‌کند همچنین کم آبی خطر مرگ را برای افراد به دنبال دارد. ‌اگر آب به اندازه کافی مصرف نشود، تنظیم واکنش‌های بدن بهم می‌خورد و سوخت و ساز و سم‌زدایی به خوبی انجام نمی‌گیرد.
صفوی بیان داشت: مصرف روزانه میوه و سبزی و مایعاتی مانند آب، دوغ و آب‌میوه می‌تواند آب بدن را تأمین کند. همچنین 90 درصد از مواد تشکیل دهنده برخی از سبزی‌ها مانند کاهو، آب است که مصرف آن همزمان با غذا می‌تواند آب بدن را تأمین کند.
وی افزود: میوه‌های آب‌دار مانند هندوانه و خربزه نیز در تأمین آب بدن بسیار اهمیت دارد؛ هر سهم میوه به اندازه یک پرتقال درشت است و هر سهم سبزی به اندازه یک لیوان سبزی‌های خردشده است.      این متخصص تغذیه اظهار داشت:‌ آب در روح و روان انسان تأثیرگذار است و افرادی که آب کمتری مصرف می‌کنند، عصبی‌تر هستند و استرس آنها نیز بیشتر است اما افرادی که به میزان کافی آب مصرف می‌کنند، در مواقع اضطرار می‌توانند بهتر عمل کنند و استرس آنها کاهش پیدا می‌کند.
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

مطالب متنوع بهداشت شغلی دوشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۰ 3:52
۱- دردهای ناشی از کار با کامپیوتر
۲-ورزش هاي پشت ميز كامپيوتر
۳- رفع درد گردن و شانه در کاربران کامپیوتر
۴- جلو گیری از صدمات اسکلتی-عضلانی ناشی از کار
 ۵- کم شنوایی شغلی

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

چگونه چون یک مدیر عالی بیندیشیم چهارشنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۰ 22:53

 

 فارسی  نویسنده: دبرا ای. بنتون
 نوع فایل: PDF
 تعداد صفحات: 33  ناشر: شرکت سهامی انتشار
 حجم کتاب: 387 کیلوبایت

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

 
مردی خوابیدهبه گفته دکتر جویس والزلبن، که تحقیقات مفصلی در خصوص اختلالات خواب داشته است، کمبود خواب می‌تواند سلامت روان را تحت تأثیر قرار دهد و سبب بروز بسیاری از بیماری‌ها از جمله افسردگی شود. ایشان می گوید: "شما همان‌قدر که به برنامه غذایی سالم اهمیت می‌دهید، باید به وضع خواب‌تان هم رسیدگی کنید. فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و دیابت نوع دو از جمله عوارض کم‌ خوابی در افراد هستند. خواب کافی یعنی حداقل 7 تا 8 ساعت خوابیدن در شبانه ‌روز که ممکن است این عدد نسبت به سیستم بدنی افراد مختلف، یکی دو ساعت متفاوت باشد."

حالا اگر شما نمی‌دانید که میزان ساعات خوابی که در شبانه‌روز دارید برای بدن‌تان کافی است یا نه، به این 5 نشانه کمبود خواب توجه کنید.

اگر 3 تا از 5 نشانه زیر را داشتید، نشان می دهد از کم‌خوابی رنج می‌برید و در غیر این صورت، سلامت خواب‌تان مورد تایید است:

1- قدرت تصمیم‌گیری ندارید.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

سوء استفاده مستخدمين و مامورين دولتي در جلوگيري از اجراي قوانين

قانون و قانون گرايي يكي ازابزارهاي مفيدترقي جوامع بشري است كه درصورت التزام به آن باعث ايجادنظم درروابط بين مردم وحكومت ميشود، مشاهده وضع اسفباربي نظمي اجتماعي معلول نقض قوانين ومقررات وجلوگيري ازاجراي قوانين مملكتي واحكام محاكم قضايي است كه گاهي بصورت فعل مثبت وگاهي بصورت ترك فعل وگاهي نيزبصورت فعل ناشي ازترك فعل انجام ميگيرداينكه علت وانگيزه هاي اين معلول چه مي تواندباشدوجامعه درمقابل باچنين پديده هايي چه روشي بايستي اتخاذكندموضوعي است قابل تاني وهرگاه اين عمل ازسوي صاحب منصبان دولتي ومامورين ومستخدمين دولتي سربزندغيرقابل پذيرش ومستوجب عقوبت خواهدبود.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

مقالات مدیریتی سه شنبه سوم خرداد ۱۳۹۰ 21:10

مقالات جمعه سی ام اردیبهشت ۱۳۹۰ 7:35

عنوان مقاله : اهرم های موفقیت باز مهندسی فرایندها با تاكید بر فناوری اطلاعات دریافت (579.0 kB)

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

چرا یادداشت برداری می‌کنیم ؟ جمعه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ 22:9

فراگیری تکنیک‌های مختلف یادداشت برداری خود یک هنر است. چنان‌چه نظام منظمی از یادداشت برداری را متناسب با نوع مطالعه خود پیدا کنیم و در موقعیت‌های مختلف، یادداشت برداری نماییم به طوری که آن‌ها صحیح و قابل درک باشند، گام بزرگی در موفقیت و پیشرفت خود برداشته ایم. ما هنگام مطالعه، اطلاعات زیادی را بدست می آوریم، ولی به یاد سپردن تمامی آن‌ها غیر ممکن است. بنابراین مهارت در یادداشت برداری به سود ما خواهد بود. البته یادداشت برداری به این معنی نیست که تمام کلماتی را که استاد می‌گوید و یا از کسی می شنویم و یا تمام مطلب طولانی یک قسمت از کتاب یا مجله را بازنویسی کنیم، بلکه باید اصول یادداشت برداری را بیاموزیم و آن این است که تصمیم بگیریم چه زمان، چگونه و با چه طول و تفضیلی یادداشت برداریم. برای یک یادداشت برداری خوب به تمرین زیادی نیاز داریم.

 چرا یادداشت برداری می کنیم ؟


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


نام کتاب: مدیریت زمان سه شنبه سی ام فروردین ۱۳۹۰ 7:1

نام کتاب: مدیریت زمان
نام اصلی کتاب: 10-Minute Time and Stress Management
نویسنده: دیوید لوئیس
مترجم: کامران روح شهباز
ناشر: ققنوس

دریافت فایل خلاصه کتاب


شرح مختصر کتاب: در اروپای قرون وسطی كلیسا زمان را تنظیم می كرد و قوانینی درباره كارهایی كه می توان یا نمی توان در روز خاصی انجام داد را وضع می كرد. گرچه اولین ساعت های مكانیكی حدود قرن سیزدهم میلادی ساخته شد (پیش از آن به طور گسترده ای از ساعت های آبی و شنی استفاده می شد) اما از آنها برای قرن ها فقط به عنوان مجسمه های تزئینی استفاده می گردید.نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

نام کتاب: پنج دشمن کار تیمی سه شنبه سی ام فروردین ۱۳۹۰ 6:59

5disfuctions of a team.jpg

نام کتاب: پنج دشمن کار تیمی
نام اصلی کتاب: The Five Dysfunctions of a Team a Leadership Fable

نویسنده: پاتریک لنچیونی
مترجم: فضل الله امینی

ناشر: سازمان فرهنگی فرا

 

دریافت فایل خلاصه کتاب


شرح مختصر کتاب: هرچند که درست کردن یک تیم متحد و یک­دست مشکل است، اما پیچیده نیست و اصل مسأله این است که سادگی آن حفظ شود. دو واقعیت اساسی در کار با مدیران و تیم­های آنها دیده می­شود. نکته اول این است که کار تیمی اصیل و واقعی در بیشتر سازمان­ها همچنان گریزپا و دست نیافتنی است. و نکته دوم این که سازمان­ها به این علت در کار تیمی شکست می­خورند که ناآگاهانه در دام پنج چاله طبیعی، اما خطرناک می­غلطند...

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

نام کتاب: گام دوم کشف توانمندی ها سه شنبه سی ام فروردین ۱۳۹۰ 6:59
 

نام کتاب: گام دوم کشف توانمندی ها
نام اصلی کتاب: Now, discover your strengths
نویسنده:  ماركوس باكینگهام، دونالد كلیفتون
مترجم: دکتر عبدالرضا رضایی نژاد
ناشر: فرا
 

دریافت فایل خلاصه کتاب


شرح مختصر کتاب: حصول برتری در هر زمینه ای با كشف استعدادها و شناخت الگوهای تكرارپذیر بی همتایی امكان پذیر است كه در درون خود نهفته داریم. به جای تمركز بر كاستی ها و تلاش در رفع آنها باید به جستجوی توانمندی های خود باشیم.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |