نظريه شماره 5011/92/222 مورخ 12/3/1392 امور حقوق و مزايا و یکشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۲ 8:6

پنجشنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۲ 10:57
تصويب‌نامه در خصوص افزايش مستمري کليه مستمري‌بگيران اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده

شماره۸۱۹۹/ت۴۹۰۵۶هـ                                                               ۲۱/۱/۱۳۹۲
تصويب‌نامه در خصوص افزايش مستمري کليه مستمري‌بگيران اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي ـ معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور
هيئت وزيران در جلسه مورخ ۱۱/۱/۱۳۹۲ بنا به پيشنهاد سازمان تأمين اجتماعي و به استناد اصل يکصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و ماده (۹۶) قانون تأمين اجتماعي ـ مصوب۱۳۵۴ـ تصويب نمود:
۱ـ مستمري کليه مستمري‌بگيران اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده به ميزان بيست و پنج درصد افزايش مي‌يابد.
۲ـ پس از اعمال افزايش يادشده، حداقل دريافتي ماهيانه افرادي که ميزان سابقه پرداخت حق بيمه آنها سي سال و بيشتر باشد، (اعم از سابقه پرداخت حق بيمه واقعي و نيز سنوات ارفاقي که به موجب قوانين مختلف نظير اشتغال در مشاغل سخت و زيان‌آور ايجاد شده است) مبلغ هفت ميليون (۷.۰۰۰.۰۰۰) ريال تعيين مي‌شود.
۳ـ اجراي تصويب‌نامه شماره ۲۶۵۸۰/ت۴۲۴۷۱هـ مورخ ۹/۲/۱۳۸۸ در خصوص مستمري‌بگيران بهره‌مند از حمايت يارانه‌اي دولت، منوط به پيش‌بيني رديفي جداگانه در لوايح بودجه سنواتي و پرداخت اعتبار مربوط به سازمان تأمين اجتماعي مي‌باشد.
معاون اول رئيس‎جمهور ـ محمدرضا رحيمي

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


تصويب‌نامه درخصوص ضريب حقوق سال ۱۳۹۲ یکشنبه هجدهم فروردین ۱۳۹۲ 12:54

تصويب‌نامه درخصوص ضريب حقوق سال ۱۳۹۲

شماره۴۱۶۱/ت۴۹۰۴۰هـ                                                               ۱۷/۱/۱۳۹۲
معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور
هيئت وزيران در جلسه مورخ ۱۱/۱/۱۳۹۲ به استناد ماده (۵۰) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران ـ مصوب ۱۳۸۹ـ و ماده (۷۶) قانون مديريت خدمات کشوري ـ مصوب ۱۳۸۶ ـ تصويب نمود:
بندهاي (۲)، (۳)، (۴)، (۵)، (۶)، (۷) و (۸) تصويب‌نامه شماره ۲۶۲۷۵۷/ت۴۹۰۴۰هـ مورخ ۲۹/۱۲/۱۳۹۱ به شرح زير اصلاح مي‌شوند:
۲ـ ضريب حقوق شاغلين مشمول قانون مديريت خدمات  کشوري براي سال ۱۳۹۲ به ميزان هزار و شش (۱۰۰۶) ريال تعيين مي‌شود.
۳ـ ضريب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلين پست‌هاي سياسي وزارت امور خارجه) براي سال ۱۳۹۲ به ميزان هزار و شش (۱۰۰۶) ريال تعيين مي‌شود.
۴ـ ضريب حقوق بازنشستگان موضوع بند (ج) ماده (۵۰) قانون برنامه پنجم توسعه براي سال ۱۳۹۲ به ميزان هزار و شش (۱۰۰۶) ريال تعيين مي‌شود.
۵ ـ حقوق بازنشستگان و وظيفه‌بگيران و مشترکان صندوق‌هاي بازنشستگي کشوري و نيروهاي مسلح و ساير صندوق‌هاي وابسته به دستگاه‌هاي اجرايي در سال ۱۳۹۲ به ميزان بيست و پنج درصد نسبت به سال ۱۳۹۱ افزايش مي‌يابد.
۶ ـ حداقل حقوق و فوق‌العاده‌هاي مستمر (شاغلين) موضوع تبصره ماده (۷۶) قانون مديريت خدمات کشوري براي کارمندان دستگاه‌هاي اجرايي مشمول اين قانون و ساير مشمولين ماده مذکور به استثناي مشمولين بند (۸) اين تصويب‌نامه در سال ۱۳۹۲ به ميزان چهار ميليون و نهصد هزار (۴.۹۰۰.۰۰۰) ريال و حداکثر حقوق و فوق‌العاده‌هاي مستمر اين قبيل کارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در اين بند تعيين مي‌شود.
۷ـ حداقل حقوق بازنشستگان و وظيفه‌بگيران و مشترکان صندوق‌هاي بازنشستگي کشوري و نيروهاي مسلح و ساير صندوق‌هاي وابسته به دستگاه‌هاي اجرايي به ميزان چهار ميليون و نهصد هزار (۴.۹۰۰.۰۰۰) ريال تعيين مي‌شود.
۸ ـ حداقل حقوق کارمندان مشمول بند (۳) اين تصويب‌نامه در سال ۱۳۹۲ به ميزان سه ميليون و سيصد و بيست هزار (۳.۳۲۰.۰۰۰) ريال و حداکثر حقوق اين قبيل کارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در اين بند تعيين مي‌شود.
معاون اول رئيس‎جمهور ـ محمدرضا رحيمي


نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

بخشنامه دستمزد سال 1392 کارگران شنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۲ 18:43

تصویب‌نامه درخصوص ضریب حقوق سال ۱۳۹۲ شنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۲ 18:36

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از اصلاح مصوبه ضریب حقوق کارمندان دولت در سال ۱۳۹۲ خبرداد و گفت: بر اساس این اصلاحیه حقوق کارمندان دولت در سال جاری ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

رحیم ممبینی روزپنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: دولت با اصلاح مصوبه قبلی خود، تصمیم گرفت حقوق کارمندان و بازنشستگان را در سال جدید به جای ۲۰ درصد، ۲۵ درصد افزایش دهد..وی افزود: هیات وزیران در مصوبه ۲۷ اسفند سال ۱۳۹۱، تصمیم گرفته بود که حقوق کارمندان دولت در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یابد ولی به تازگی با اصلاح این مصوبه، مقرر شد که حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان ۲۵ درصد افزایش یابد.

 ممبینی گفت: اصلاحیه جدید، ۱۷ یا ۱۸ فروردین ماه به تمام دستگاه های دولتی برای اجرا، ابلاغ خواهد شد..وی افزود: در مصوبه قبلی دولت، ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری برای سال ۱۳۹۲ به میزان نهصد و شصت و شش (۹۶۶) ریال تعیین شده بود که معنی آن افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال جاری بود؛ اما با اصلاح این مصوبه و افزایش ضریب از ۹۶۶ ریال به ۱۰۰۰ ریال، حقوق کارمندان و بازنشستگان ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.گفتنی است که مصوبه قبلی دولت روزهای نخست کاری فروردین ماه با امضای محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده بود ولی دستگاه های اجرایی باید منتظر اصلاحیه این مصوبه باشند که بر اساس آن حقوق کارکنان و بازنشستگان دولتی ۲۵ درصد افزایش می یابد.

تصویب‌نامه درخصوص ضریب حقوق سال ۱۳۹۲

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

ضریب حقوق سال 1392 چهارشنبه چهاردهم فروردین ۱۳۹۲ 7:4
بر اساس اين خبر به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران؛ هیات وزیران در جلسه مورخ 27 اسفند 1391 به استناد ماده (50) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1389ـ و ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری ـ مصوب 1386 ـ تصویب نمود:

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


ضوابط اجراي پرداخت حقوق و مزاياي سالجاري كليه همكاران قرار دادي وزارت جهاد کشاورزی  
تمديد همکارن قرار دادي.xml .
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

اصلاح تصویب‌نامه ضریب حقوق سال 1391 جمعه بیست و سوم تیر ۱۳۹۱ 7:33

شماره64502/48093                                  6/4/1391

اصلاح تصویب‌نامه ضریب حقوق سال 1391

معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور

نظر به اینکه در بند (10) تصویب‌نامه شماره 58404/ت48093هـ مورخ 27/3/1391 عبارت «مشمولین بند(12)» به صورت عبارت «مشمولین بند (10)» تحریر شده و در تبصره بند (16) بعد از عبارت « اعتبارات مصوب» عبارت « با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی رییس جمهور» تحریر نشده است، مراتب جهت اصلاح اعلام می‌گردد.

دبیر هیأت دولت ـ علی صدوقی

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

به گزارش تأمین، صندوق تأمین‌اجتماعی به بیمه‌شده زن یا مرد که برای اولین بار ازدواج نموده و ظرف ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت ۷۲۰ روز سابقه کار و پرداخت حق‌بیمه داشته باشد، کمک ازدواج پرداخت می‌نماید. مشروط بر آنکه در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه‌شده با کارفرما قطع نشده باشد، عقد ازدواج دائم بوده و در دفاتر رسمی ازدواج به ثبت رسیده باشد.بر این اساس، مبلغ کمک هزینه ازدواج برابر با یک ماه متوسط حقوق یک فرد بیمه‌شده است و درصورتی که زن و شوهر هر دو دارای این شرایط باشند، کمک هزینه ازدواج به هر دو نفر پرداخت می‌شود.

.لازم به ذکر است، تصویر و اصل سند ازدواج و شناسنامه زن و شوهر از مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه ازدواج صندوق تأمین‌اجتماعی است.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


تصویب نامه هئیت وزیزان  در رابطه با ضوابط بودجه جاری سال ۱۳۹۱ pdf 440. فایل 
 
  پيوست.rar  
   


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

فارس: یک مقام آگاه از تصویب افزایش 14.3 درصدی حقوق کارمندان دولت در سال 91 خبر داد و گفت: حداقل حقوق کارمندان به 389 هزار تومان افزایش یافت.

افزایش حقوق کارکنان دولت هر سال بر اساس قانون برنامه پنجم و قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به منابع مصوب در قانون بودجه کل کشور و متناسب با هزینه زندگی یک کارمند بر اساس تورم سال قبل، به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

بر اساس این گزارش در مصوبه هیات وزیران در واقع یک ضریب ریالی بر اساس منابع مصوب قانون بودجه و نرخ تورم سال قبل محاسبه و اعلام می‌شود.

یک مقام مطلع در این زمینه به فارس گفت: ضریب ریالی حقوق کارمندان دولت در سال 91 در هیات دولت رقم 800 ریال تصویب شده است که در مقایسه با ضریب 700 ریالی سال گذشته حدود 14.3 درصد افزایش دارد.

با توجه به این که حداقل حقوق کارمندان دولت در سال 90 با ضریب ریالی 700 ریال 3میلیون و 410هزار ریال و حداکثر حقوق 7 برابر آن بود، این رقم در سال جاری حداقل 389 هزار تومان و حداکثر 2میلیون و 728 هزار تومان خواهد بود.

بنابراین گزارش، در سال 91 حداقل حقوق کارگران نیز 389 هزار تومان تعیین شده بود که برابر با حداقل حقوق کارمندان دولت است.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

شماره50061/ت42196هـ                     16/3/1391

اصلاح جزء (3) بند (الف) تصويب‌نامه موضوع ضريب حقوق بازنشستگان وظيفه‌بگيران يا مستمري‌بگيران
وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي ـ وزارت امور اقتصادي و دارايي
وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح
معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور
معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور
هيئت وزيران در جلسه مورخ 3/3/1391 به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران تصويب نمود:
متن الحاقي به بند (10) تصويب‌نامه شماره 35095/ت39916هـ مورخ 7/3/1387، موضوع جزء (3) بند (الف) تصويب‌نامه شماره 229938/ت42196ك مورخ 20/11/1388 به شرح زير اصلاح مي‌شود:
«ميزان افزايش موضوع اين بند توسط كارگروهي با مسئوليت وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي و معاونان برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي و توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور و رييس كل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران با رعايت اين بند و قوانين و مقررات مربوط تعيين مي‌گردد.»
معاون اول رئيس‎جمهور ـ محمدرضا رحيمي
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

شماره45523/ت36483هـ                            8/3/1391

اصلاح تصويبنامه درخصوص پرداخت هزينه بيمه عمر و حوادث كليه
جانبازان و آزادگان شاغل و غيرشاغل و خانواده شاهد (والدين و همسر)
بنياد شهيد و امور ايثارگران ـ وزارت اموراقتصادي و دارايي ـ وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي
معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور
معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور
هيئت وزيران در جلسه مورخ 17/2/1391 بنا به پيشنهاد شماره 512/820/400 مورخ 17/2/1391 بنياد شهيد و امور ايثارگران و به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و در اجراي بندهاي (الف) و (ح) ماده (44) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران ـ مصوب 1389 ـ تصويب نمود:
تصويب‌نامه شماره106795/ت36483هـ مورخ 3/7/1386 به شرح زير اصلاح مي‌شود:
1ـ در بند (1) عبارت «كليه جانبازان و آزادگان (شاغل و غيرشاغل) و همسران جانبازان و آزادگان متوفي و خانواده شاهد (والدين و همسر و فرزندان)» جايگزين عبارت «كليه جانبازان و آزادگان (شاغل و غيرشاغل) و خانواده شاهد (والدين و همسر)» مي‌شود.
2ـ متن زير جايگزين بند (2) تصويب‌نامه يادشده مي‌شود:
2ـ مبلغ سرمايه بيمه عمر و حادثه براي هريك از جانبازان (25%) و بالاتر يكصد ميليون ريال، همسران شهدا هفتاد ميليون ريال، والدين شهدا و جانبازان زير (25%) و آزادگان فاقد درصد جانبازي و همسران جانبازان و آزادگان متوفي پنجاه ميليون ريال تعيين مي‌شود.
3ـ متن زير به عنوان بندهاي (4) و (5) به تصويب‌نامه يادشده الحاق و ترتيب بندها اصلاح مي‌گردد:
4ـ واحد مسكوني و اثاثيه منزل جانبازان، آزادگان، همسران جانبازان و آزادگان متوفي و خانواده شاهد (والدين، همسر و فرزندان) تحت پوشش بيمه حوادث غيرمترقبه ناشي از بلاياي طبيعي از قبيل سيل، زلزله، صاعقه، طوفان و حوادث ناشي از آتش‌سوزي و انفجار قرار مي‌گيرد.
5 ـ اقدامات بنياد شهيد و امور ايثارگران درخصوص سرمايه بيمه عمر افراد يادشده در سالهاي 1385 لغايت 1390 تنفيذ مي‌گردد.

معاون اول رئيس‎جمهور ـ محمدرضا رحيمي

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

جزئیات کامل نحوه افزایش دستمزد 91 یکشنبه هفتم خرداد ۱۳۹۱ 19:25
تصویر بخشنامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مزد 91 کارگران را منتشر شد.
در بخشنامه عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است: شورایعالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت، کارفرمایان، کارگران) در جلسه مورخ 24/12/1390، پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال 1391، در اجرای ماده 41 قانون کار با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات بنگاه های تولیدی و کارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

رأي شماره 584 ـ 585 هيأت عمومي ديوان عدالت اداري، موضوع اجراي ماده 150 قانون برنامه چهارم توسعه... در مورد افزايش حقوق كليه كاركنان و بازنشستگان دولت متناسب با نرخ تورم


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

شماره55588/610                                6/9/1390

جناب آقاي دكتر محمود احمدي‌نژاد

رياست محترم جمهوري اسلامي ايران

در اجراي اصل يكصد و بيست و سوم (123) قانون اساسي جمهوري ‌اسلامي ‌ايران قانون حذف تبصره(3) ماده(71) قانون مديريت خدمات كشوري كه با عنوان طرح دوفوريتيلغو استفساريه تبصره(3) مواد(71)و(117)‌ قانون مديريت خدمات كشوري مصوب 8/7/1386 به مجلس شوراي اسلامي تقديم گرديده بود، با تصويب در جلسه علني روز چهارشنبه مورخ 2/9/1390 و تأييد شوراي محترم نگهبان، ‌به پيوست ابلاغ مي‌گردد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني

شماره175209                                     12/9/1390

معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور

معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور

«قانون حذف تبصره (3) ماده (71) قانون مديريت خدمات كشوري» كه در جلسه علني روز چهارشنبه مورخ دوم آذرماه يكهزار و سيصد و نود مجلس شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 2/9/1390 به تائيد شوراي نگهبان رسيده و طي نامه شماره 55588/610مورخ 6/9/1390 مجلس شـوراي اسلامي واصل گـرديده است، به پيوست جهت اجراء ابلاغ مي‌گردد.

رئيس جمهور ـ محمود احمدي‌نژاد

 

قانون حذف تبصره (3) ماده (71) قانون مديريت خدمات كشوري

ماده واحده ـ به موجب اين قانون تبصره(3) ماده(71) قانون مديريت خدمات كشوري مصوب 8/7/1386 حذف مي‌شود.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده درجلسه علني روز چهارشنبه مورخ دوم آذرماه يكهزار و سيصد و نود مجلس شوراي اسلامي تصويب شد و در تاريخ 2/9/1390 به تأييد شوراي نگهبان رسيد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


مجلس شورای ملی در یکی از مصوبات خود در دیماه 1303(87سال قبل) میزان حقوق وزرا را تعیین کرد.

بر اساس مندرجات صورتجلسه مجلس شورای ملی،بحث حقوق وزرا و معاونان آنها به یکی از موضوعات اختلافی در مجلس تبدیل می شود و سرانجام، نمایندگان به تصمیم نهایی می رسند.

بر اساس این تصمیم، حقوق ماهانه هریک از وزرا 750 تومان و حقوق معاونان شان 350تومان بوده است.

گفتنی است در این جلسه، ملک الشعرای بهار طی نطقی می گوید:

آقایان وزرا نشسته اندو هی برای خودشان حقوق زیاد کرده اند. درکمیسیون و مجلس هم از آقایان و وکلا تقاضا کرده اند که رای بدهند واین بعقیده بنده مخالف آن صمیمیتی است که امروزه بایددر بین تمام طبقا ت وافراد مملکت از نقطه نظر اقتصاد موجود باشد. آقای کفیل ریاست وزرا ایام پیری و بیکاری وزرا ووکلا رامثل می زنند ملت مسئول نیست که برای ایام بی کاری وپیری وزرا و وکلا هم فکری کند اگر نمی توانند قبول نکنند...چنانچه ما خوب خدمت کنیم ملت قدر خدمات مارا خواهددانست ودر زمان پیری وبی کاری ازما قدردانی خواهند کرد بالعکس اگر خوب کارنکنیم و صمیمیت نداشته باشیم در مقابل عموم در موقع کار هم چندان بما اهمیت نخواهند داد.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران اظهار داشت: کارمندان استان تهران هر چه سریعتر در سایت "کارمند ایران" ثبت نام کنند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

پرسش و پاسخ شنبه بیست و سوم مهر ۱۳۹۰ 8:1

افزايش فوق العاده حقوق مشاغل حسابداري و حسابرسي چهارشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۰ 17:50

بر اساس اين مصوبه ،ميزان فوق العاده ويژه مشاغل ذي حسابي ،حسابرسي و حسابداري در وزارت امور اقتصادي و دارايي ،حداکثر تا سي و پنج درصد(35%)حقوق ثابت و فوق العاده هاي مستمر تعيين مي شود.
هئيت دولت با افزايش فوق العاده حقوق مشاغل حسابداري و حسابرسي موافقت کرد .
هيئت وزيران بنا به پيشنهاد معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور و به استناد بند (10) ماده (68) قانون مديريت خدمات کشوري ، افزايش فوق العاده حقوق مشاغل حسابداري و حسابرسي را تصويب کرد.
بر اين اساس، ميزان فوق العاده ويژه مشاغل ذي حسابي ،حسابرسي و حسابداري در وزارت امور اقتصادي و دارايي ،حداکثر تا سي و پنج درصد (35%)حقوق ثابت و فوق العاده هاي مستمر تعيين مي شود.
گفتني است براساس بند10ماده 68 قانون مديريت خدمات کشوري ،هئيت وزيران مي تواند سقف فوق العاده ويژه دستگاه هاي اجرايي را متناسب با شرايط خاص ،افزايش دهد.
اين مصوبه از سوي محمدرضا رحيمي؛ معاون اول رئيس جمهور براي اجرا ابلاغ شده است.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

معاون توسعه مديريت و منابع انساني گفت: تمامي كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي استان بايد حداكثر تا يك ماه آينده در اين سامانه ثبت نام كنند چراكه به زودي حقوق و مزاياي كارمندان دولت از طريق اين سامانه پرداخت مي شود.

نصرالله ابراهيمي در مراسم چهاردهمين جشنواره شهيد رجايي استان تهران افزود: دولت نهم و دهم در تمامي شاخص‌هاي كمي و كيفي در اجراي برنامه‌هاي خود به بهترين نحو عمل كرده است، هر چند كه دولت در اجراي برنامه‌هاي خود نقص و كاستي‌هايي دارد اما اقدامات بسيار بزرگي را در كشور انجام داده است.

وي با اشاره به بحث ارزيابي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي استان تهران تصريح كرد: ارزيابي عملكرد يكي از فرايندهاي راهبردي و يك اصل مديريتي است كه ميزان تحقق اهداف دولت را مشخص مي‌كند و در اين بحث با استفاده از استانداردهاي لازم دستگاه‌هاي اجرايي مورد ارزيابي قرار گرفته‌اند.

دبير ستاد چهاردهمين جشنواره شهيد رجايي استان تهران گفت: براساس شاخص‌هاي عمومي و شاخص‌هاي اختصاصي و همچنين دستگاه‌هاي اجرايي كه در زمينه توسعه دولت الكترونيك و تكريم ارباب رجوع موفق عمل كرده‌اند، دستگاه‌هاي برتر استان شناسايي شدند.

ابراهيمي با بيان اين كه در اين جشنواره از 13 دستگاه اجرايي برتر استان تجليل مي شود خاطرنشان كرد: در هر شهرستان استان يك اداره و فرمانداران و بخشداران نمونه استان شناسايي و تجليل مي شوند.

ابراهيمي در ادامه با اشاره به راه اندازي سايت كارمند ايران توسط معاونت توسعه و سرمايه انساني رييس جمهوري خاطرنشان كرد: تمامي كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي استان اعم از رسمي ،پيماني و قراردادي بايد حداكثر تا يك ماه آينده در اين سامانه ثبت نام كنند زيرا به زودي حقوق و مزاياي كارمندان دولت از طريق اين سامانه پرداخت مي‌شود.

وي ادامه داد: از ديگر مزاياي ثبت نام كاركنان دولت در سامانه«كارمند ايران» اين است كه ما را در اجراي ده برنامه تحول اداري استان كمك مي كند.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري تهران گفت: در كارگروه تحول اقتصادي استان كميته‌هاي مختلفي در جهت اجراي ده برنامه تحول اداري تشكيل شده است كه در راستاي كوچك‌سازي دولت حركت مي كنيم.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |